W ofercie posiadamy najwyższej jakości piankę poliuretanową natryskową używaną Quadrant posiada ponad 40 letnie doświadczenie w poliuretanach i jest czołowym producentem systemów natryskowych w USA. QuadFoam®500 tworzy jednolitą powłokę, idealnie przylegając warstwa do warstwy. Produkcja systemów izolacji natryskowych QuadFoam®500 nie zawiera szkodliwych dla ekologii związków (freonów, formaldehydów,ądługowieczność, nie tracą swoich właściwości na przestrzeni całego okresu użytkowania, są w pełni uzasadnione z energetycznego i ekonomicznego punktu widzenia.
Znaczące  parametry  termoizolacyjnej piany poliuretanowej QUADFOAM500   jak: wysoka wydajność, efektywność działania, trwałość biologiczna i długa żywotność to obecnie najbardziej wymagane standardy jakościowe materiałów izolacyjnych, a zarazem odpowiedniki najwyższych priorytetów i standardów jakości życia człowieka.

NATRYSKOWA - POLIURETANOWA PIANKA IZOLACYJNA

Pianka poliuretanowa jest materiałem izolacyjnym o jednolitej strukturze . Powstąje  przez połączenie dwóch składników (poliol i izocyjanian ) za pomacą specjalistycznego sprzętu , który pod wysokim ciśnieniem rozpyla połączone składniki na powierzchnię izolowaną na której rozszerza się do 120 krotnej objętości początkowej w ciągu kilku sekund ,po czym zastyga jako ciało stałe. Finalna powłoka posiada jednolitą strukturę w kolorze (białym ) ekri , pozbawiona  łączeń i wolnej przestrzeni powietrza. QUADFOAM500  w subtelny sposób idealnie niweluje niepożądaną migrację powietrza, tworząc trwałą i cichą barierę termoizolacyjną  Stosowana jako wewnętrzna, niezwykle szczelna, efektywna i trwała izolacja termiczna budynków funkcjonujących w warunkach standardowej wilgotności a zarazem pełniąca rolę komfortowej bariery akustycznej, tak pożądanej w coraz głośniejszym otoczeniu człowieka.

ZALETY PIANKI POLIURETANOWEJ OUADFOAM500
Izolacja pianą poliuretanową,  to innowacyjny i bardzo wygodny materiał, który stosuje się  w izolacji ścian, przegród, podłóg, dachów, poddaszy  i innych powierzchni. Specjaliści uważają, że jest ona jedną z najlepszych technologii do ochrony przed mrozem, wilgocią i hałasem. Bez względu na cenę PPU uważana jest za niekwestionowanego lidera wśród termoizolatorów. Sprzyjają temu wszystkie te zalety, które ten materiał posiada:

 • Dobra adhezja do różnego rodzaju powierzchni
 • Idealne wygłuszenie
 • Zapobieganie przenikaniu zimna lub upału do wnętrza pomieszczenia
 • Długa żywotność
 • Niskie przewodnictwo cieplne
 • Ekologiczność
 • Eliminacja szwów, szczelin i pęknięć
 • Niewielka waga i wiele innych


WYMAGANIA W BUDOWNICTWIE

Od początku 2014 roku wszystkie nowo powstające budynki będą musiały spełniać nowe warunki techniczne. Wprowadzane zmiany to kolejny krok do upowszechnienia budowy domów o niskim zużyciu energii. Dla budynków wymagania w zakresie izolacyjności termicznej dachów i stropodachów uważa się za spełnione, jeżeli współczynnik przenikania ciepła U(max) ≤ 0,20 [W/m2K]. Aby w/w warunek został spełniony, należałoby zastosować warstwę 20 cm piany QuadFoam500. Dla przypomnienia wartość współczynnika przenikania ciepła wg obowiązujących dotychczas Warunków Technicznych, która ma zastosowanie do budynków aktualnie wznoszonych oraz do tych, które do dnia 01.01.2014 r. uzyskały prawomocne pozwolenie na budowę wynosiła U(max)≤0,25[W/m2K]. W tym przypadku natrysk 15cm piany PUR jest wystarczający.

1 stycznia 2014 r. weszły w życie nowe przepisy regulujące (w praktyce podnoszące) wymagania, które muszą spełnić budynki w zakresie parametrów izolacyjności cieplnej. Najważniejsze zmiany dotyczą zmniejszenia maksymalnej wartości współczynnika przenikania ciepła UC dla wszystkich rodzajów budynków oraz sposobu obliczania wskaźnika EP określającego roczne obliczeniowe zapotrzebowanie budynku na nieodnawialną energię pierwotną.

Rodzaj przegrody budynku (temp.wew.16 C.) Uc 01.01.2014 W/m2K
Dachy, stropodachy 0,20
Ściany zewnętrzne 0,25
Podłogi na gruncie 0,30

Ze względu na rosnące wymagania w zakresie izolacyjności cieplnej budynków, coraz większe znaczenie ma dobór materiału izolacyjnego. Materiały i produkty budowlane, których głównym zadaniem jest zapewnienie izolacyjności cieplnej, powinny być dobierane przede wszystkim ze względu na wartość współczynnika przewodzenia ciepła (tzw. lambda). Poliuretan PUR i PIR ma najniższy, czyli najkorzystniejszy współczynnik lambda, spośród powszechnie stosowanych materiałów izolacyjnych. Wartość lambdy deklarowanej przez producentów wyrobów izolacyjnych z poliuretanu, może wynosić w zależności od rodzaju i przeznaczenia produktu 0,022 - 0,028 W/mK. Tak niska wartość lambdy umożliwia uzyskanie wymaganego współczynnika przenikania ciepła Uc przy zastosowaniu najmniejszej grubości izolacji. W poniższej tabeli przedstawiono grubość różnych materiałów izolacyjnych pozwalających na uzyskanie założonej wartości Uc w zależności od współczynnika przewodzenia ciepła

Współczynnik lambda (Wm/K) Uc 0,30 (Wm2K) Uc 0,025 (Wm2K) Uc 0,20 (Wm2K)
Pianka otwarto komórkowa,lambda 0,039 130 mm 158 mm 195 mm
Pianka zamknięto komórkowa, lambda 0,022 73 mm 88 mm 110 mm

Pianki są najlepszym termoizolatorem. wyjątkowe uszczelnienie , skuteczna izolacja , która -wyklucza powstawanie mostków termicznych, przerw i łączeń. Mają dużą wytrzymałość mechaniczną i dobrze izolują akustycznie. Nie zmienia swoich wymiarów w czasie, nie opada , nie kruszy się i tym samym zachowuje parametry izolacyjne przez cały okres użytkowania budynku.

 • Idealnie wypełnia wszelkie nieregularne powierzchnie na których mocowanie tradycyjnych termoizolatorów jest niemożliwe.
 • Doskonała przyczepność do podłoża i lekkość pianki eliminuje konieczność stosowania dodatkowych mocowań i zabezpieczeń.
 • Nie obciąża konstrukcji dachu a dodatkowo wzmacnia jego wytrzymałość.
 • Dzięki doskonałej hydroizolacji przedłuża żywotność obiektu i stanowi zabezpieczenie antykorozyjne.
 • Pianka nie nasiąka wodą, jest bezpieczna dla zdrowia oraz przyjazna dla środowiska całkowicie odporna na grzyby i pleśnie.
 • Posiada klasyfikację E w zakresie reakcji na ogień określaną jako materiał samo gasnący.
 • nie zawiera żadnych substancji odżywczych, dlatego nie przyciąga szkodników. Jej szczelność zapobiega przedostawaniu się zwierząt do pustych przestrzeni w budynku.

PODSUMOWANIE

Doskonała izolacja to system ociepleń budynków oparty na pianie QuadFoam500, produkowanej przez firmę Quadrant Urethane Technologies Ponad 40 lat doświadczenia w technologiach poliuretanowych stwarza pewność, że otrzymujesz produkt bezpieczny, wydajny i godny zaufania.. Piana PUR jest materiałem który przez dziesięciolecia nie będzie wymagał żadnych prac renowacyjnych zachowując niezmienne właściwości. (Natryskowa izolacja dachu czy poddasza pianką poliuretanową to doskonałe rozwiązanie dla każdego.)